Zdjęcia produktów w sklepie Woocommerce – problemy

Zdjęcia produktów w sklepie Woocommerce – problemy

Kto nigdy nie miał problemu z Woocommerce ręka w górę!

Kiedy zaczynałam swoją przygodę ze stawianiem sklepów na Woocommerce napotykałam na wiele drobnych problemów. Nie były to jakieś ogromne problemy, ale drobiazgi, detale, które jednak odgrywają dużą rolę, chociażby w kwestiach wizualnych.

Po pierwsze – należy pamiętać, aby dodawane zdjęcia produktów miały równe boki – wymiar boków musi zgadzać się co do piksela. Najdrobniejsza różnica może sprawić, że podczas przeglądania produktów w sklepie obrazki będą „skakać” po stronie, czyli jeden będzie wyżej, drugi niżej. No nie będzie to estetyczne. Dlatego warto o tym pamiętać.

Po drugie – kiedy chcemy, aby zdjęcia produktów wyglądały równo i estetycznie (a mamy np do czynienia z małymi produktami na białym tle) to podczas przygotowywania takiego obrazka wyznaczmy sobie poziome linie – takie marginesy, które będą wyznaczać granicę poza które nie będą wystawały produkty. Przygotowując kolejne obrazki trzymajmy się tych linii a przeglądanie produktów w sklepie będzie zdecydowanie przyjemniejsze. Przy okazji polecam wyznaczyć środek obrazka (poniżej zaznaczyłam strzałkami jak mogą wyglądać taki linie /marginesy/).

Pamiętajcie też aby nie dodawać dużych, ciężkich zdjęć.  Po co obciążać stronę 😉